Latvijas uzņēmums rada viedās mantu glabātuves

Latvijas uzņēmums rada viedās mantu glabātuves

Mantu glabātuves, kuras atvērt iespējams vien ar atslēgu, daudzviet jau ir noiets etaps. Latvijā aizvien ierastāki kļuvuši pakomātu skapīši, kuru darbībā liels uzsvars likts uz tehnoloģijām. Tikmēr uzņēmums “Lockero” spēris pāris soļu uz priekšu, radot viedās mantu glabātuves, kas aprīkotas ar dzesēšanas funkcijām, biometrijas risinājumiem un citām iespējām, kas skapīti atstāto mantu dzīvi padarīs komfortablāku, bet to uzglabāšanu – drošāku un pārdomātāku.

Uzņēmums “Lockero” reģistrēts Nīderlandē, taču viss tā darbībai nepieciešamais atrodas Latvijā, kompānijas darbnīcā Zaubē. Biznesa pamatā ir mantu glabātuvju izgatavošana, tirdzniecība un uzstādīšana. Taču atšķirībā no citiem šādā jomā esošiem uzņēmumiem, Lockero savā biznesā koncentrējas uz jauno tehnoloģiju ieviešanu ar mērķi radīt viedus risinājumus gudrākai mantu uzglabāšanai. Piemēram, uzņēmums pašradītās mantu glabātuves aprīko ar dzesēšanas un elektroiekārtu uzlādes funkcijām, savukārt savas atstātās mantas paņemt var visai mūsdienīgā veidā – ar pirkstu noskenēšanu.

Kompānijas līdzīpašnieks Raitis Stūrmanis norādījis, ka līdzīga veida skapīšus uzņēmums Amazon ieviesis jau daudzviet Rietumeiropā.

Pieredze rāda, ka šādi skapīši ir praktiska mantu glabātuve, piemēram, pludmalēs, sporta zālēs, izklaides parkos, uzņēmumos un citviet, kur nepieciešams savas lietas noglabāt drošībā.

Lockero izveidotie skapīši atrodami gan Rīgas, gan Daugavpils autoostās, taču, sekojot piemēriem, uzņēmums šogad testa režīmā mantu glabātuvi uzstādījis Majoru pludmalē. Balstoties uz līdz šim gūto pieredzi, Lockero līdzīpašnieks norādīja, ka šādam biznesa modelim ir potenciāls, ar to var nopelnīt un īpaši sabiedriskās vietās, kur uzturas daudz cilvēku, viedās mantu glabātuves ir pat nepieciešams risinājums.

Šobrīd uzņēmums koncentrējas risinājumam, kas varētu būt noderīgs teritorijās, kur norisinās lielākie vasaras festivāli – pārvietojamā mantu glabātuve. Šāds risinājums, domājams, iepriecinātu tos festivālu apmeklētājus, kam nepieciešama droša vieta mantu uzglabāšanai vai arī vieta, kur uzlādēt savu tālruni un citas ierīces. Plānots, ka šāda pārvietojamā mantu glabātuve dienasgaismu varētu ieraudzīt tuvāko gadu laikā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!