Smart-ID lietotājiem aplikācijā būs jāatjaunina dati

Smart-ID lietotājiem aplikācijā būs jāatjaunina dati

Autentifikācijas risinājumu "Smart-ID" lieto jau vairāki miljoni Baltijas valstu iedzīvotāju. Drošības nolūkos, līdzīgi kā pasēm un ID kartēm, arī Smart-ID beidzas derīguma termiņš. Tāpēc lietotājam reizi trijos gados no konta reģistrācijas brīža aplikācijā ir jāatjaunina informācija par sevi, lai varētu turpināt izmantot šo autentifikācijas risinājumu. Pirmajiem lietotājiem, kas izvēlējās Smart-ID pirms trim gadiem, atjaunošanas termiņš ir šogad. 

Smart-ID Baltijas valstīs ir kļuvis par populārāko autentifikācijas risinājumu. Trīs miljonu lietotāju skaitu strauji sasniegt izdevies, pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar bankām. Tās 2019. gadā saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulu aicināja nomainīt autentifikāciju tiešsaistē ar kodu kartēm pret drošāku un mūsdienīgāku risinājumu. Lielākās bankas Latvijā saviem klientiem izvēlējās piedāvāt Smart-ID. 

Uzņēmuma “SK ID Solutions” filiāles vadītāja Latvijā Sanita Meijere norāda, ka Smart-ID ir pierādījis sevi kā uzticamu un plaši izmantotu autentifikācijas risinājumu. Latvijā to lieto jau puse iedzīvotāju, turklāt šeit salīdzinājumā ar pārējām Baltijas valstīm ir veikti visvairāk darījumu, kas apstiprināti ar Smart-ID. Viņa piebilst, ka līdz šim risinājums piedzīvojis vairākus atjauninājumus. Īpaši jāatzīmē 2018. gada novembris, kad Smart-ID kļuva par QSCD ierīci (Qualified Signature Creation Device jeb kvalificētu parakstu veidošanas ierīci), kas ir augstākais iegūstamais elektroniskā paraksta līmenis. Tas ļauj lietotājiem elektroniski parakstīt dokumentus ar elektronisko parakstu, kas visās ES valstīs ir līdzvērtīgs ar roku rakstītam parakstam.

Igaunijā kopš pagājušā gada rudens Smart-ID tiek izmantots arī kā rīks piekļuvei Igaunijas valsts iestāžu e-pakalpojumiem.

Sakarā ar pastāvīgajiem uzlabojumiem, šogad Smart-ID veiks būtiskus atjauninājumus aplikācijā, kas nepieciešami, lai garantētu Smart-ID lietotāju drošību. Tie lietotājiem nav tieši redzami, taču nepieciešama viņu iesaiste informācijas apstiprināšanā par sevi. Pirmie lietotāji, kas šo autentifikācijas risinājumu izvēlējās jau pirms trim gadiem, aplikācijā saņems uzaicinājumu atjaunināt informāciju. Savukārt tie, kuri arī Smart-ID lietošanai reģistrējās sen, taču aplikāciju aktīvi nelieto, šādu uzaicinājumu saņems e-pastā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!