Smart-ID lietotāji identitāti turpmāk varēs pierādīt arī ar biometriskajiem datiem

Smart-ID lietotāji identitāti turpmāk varēs pierādīt arī ar biometriskajiem datiem

Līdz šim vairākas darbības ar Smart-ID bija iespējams veikt tikai, pierādot personas identitāti ar elektronisko parakstu vai fiziski ierodoties bankas filiālē. Tagad to var izdarīt attālināti, ja iepriekš jau ir izmantots Smart-ID konts. Lietotājam ir nepieciešams tikai dokuments, kur iestrādāti biometriskie personas dati - cilvēka dati par viņa fiziskajām, psiholoģiskajām un uzvedības iezīmēm, kas ļauj viņu identificēt, izmantojot tehnoloģijas.

Sakarā ar šo jaunumu tagad Smart-ID kontu var iegūt pilnībā attālināti, ja lietotājs pirms tam ir bijis Smart-ID klients. Turklāt konts uzreiz kļūst par Kvalificētā līmeņa kontu, ar ko lietotājs var gan apstiprināt bankas darījumus, gan izmantot e-komercijas pakalpojumus un parakstīt dokumentus ar parakstu, kas ir līdzvērtīgs ar roku rakstītam parakstam. Tāpat tagad iespējams veikt dažādas citas darbības, kuru izpildīšanai iepriekš bija vajadzīga personas datu apliecināšana vai fiziska personas klātbūtne, piemēram, uzstādīt Smart-ID jaunā ierīcē vai pārveidot Smart-ID Pamata līmeni par Kvalificēto līmeni.

Lai izmantotu biometrisko personas identitātes apliecināšanu, lietotājam ir jābūt pieejamam derīgam ceļošanas dokumentam – pasei vai eID kartei – un mobilajam tālrunim ar kameru un NFC lasītāju. Tālrunī ir jābūt uzstādītai jaunākajai Smart-ID mobilās aplikācijas versijai. Ja viss šis iepriekšminētais ir pieejams, biometriskais personas identitātes apliecināšanas process aizņem vien dažas minūtes. 

Uzņēmuma “SK ID Solutions” Latvijas filiāles vadītāja Sanita Meijere atklāj, ka -

jaunais risinājums jau šobrīd ir pieejams, un pirmo 24 stundu laikā tas veiksmīgi izmantots 300 reižu.

Viņa arī uzsver, ka biometriskā personas identitātes apliecināšana būtiski uzlabos lietotāju un e-pakalpojumu sniedzēju pieredzi. Tikmēr Finanšu nozares asociācijas valdes priekšsēdētāja Sanita Bajāre norāda, ka biometrisko datu izmantošana klienta autentifikācijā uzskatāma par būtisku soli tehnoloģiskajā attīstībā. Autentifikācija, izmantojot biometriskos datus, banku klientiem nozīmē gan drošību savu privāto kontu pārvaldībā un lietošanā, ļaujot būt pārliecinātiem par savu līdzekļu un datu aizsardzību, gan papildu ērtības Smart ID lietošanā.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!