Latvijā izstrādāta plaukstas lieluma kases sistēma

Latvijā izstrādāta plaukstas lieluma kases sistēma

Finanšu tehnoloģiju attīstība aizvien vairāk liek sarosīties ne vien ārvalstu, bet arī Latvijā bāzētām kompānijām, piedāvājot iedzīvotājiem arī pašu zemē radītus ērtus un inovatīvus risinājumus. Viens no tādiem – nupat izveidots norēķinu risinājums, kas izmēra ziņā nepārsniedz plaukstas lielumu, pēc skata atgādina viedtālruni, taču funkcijas veic kā kases aparāts.

Norēķinu risinājumu mobilo kases aparātu, konkrētāk, lietojumprogrammu “Tiki – taka Pay” izstrādājusi Latvijā bāzēta informācijas tehnoloģiju kompānija Datakom. Uzņēmuma pārstāvji norādījuši, ka risinājums nekādi neierobežo maksājumu izvēles iespējas, jo ar to iespējams norēķināties gan izmantojot skaidru naudu, gan maksājumu kartes, tostarp bezkontakta norēķinu kartes.

Kaut arī mobilie kases aparāti ir krietni kompaktāki par saviem priekšgājējiem, funkciju, kvalitātes, kā arī standartu un atbilstības ziņā tie nebūt neatpaliek.

Datakom pārstāvji uzsvēra, ka risinājums savu funkcionalitāti var parādīt vairākos valsts sektoros, piemēram, pakalpojumu sniegšanā. Dažas no jomām, kur mobilais kases aparāts varētu būt īpaši noderīgs un ērti lietojams, ir frizierpakalpojumi un citi skaistumkopšanas pakalpojumi, taksometru nozare, biļešu pārdošana, izbraukumu tirdzniecībā – ikviena situācija, kad ierastais kases aparāts rada zināmas neērtības brīdī, kad klientam nepieciešams samaksāt par kādu saņemto pakalpojumu. Tāpat mobilie kases aparāti būs labs risinājums tiem uzņēmējiem, kuriem pieder mazas tirdzniecības telpas, kas platības ziņā neparedz lielo kases aparātu ērtu novietošanu. Norādīts, ka “Tiki – taka Pay” novērtēs arī grāmatvedībā strādājošie, kuriem ar šī rīka palīdzību būs ērtāk pieejama un pārskatāmāka visu veikto darījumu atskaite mašīnlasāmā formātā (xml), ko arī uzreiz varēs nosūtīt uz konkrēto grāmatvedības sistēmu.

Datakom Inovāciju direktors Edijs Tanons, runājot par “Tiki – taka Pay” nepieciešamību, norādīja, ka risinājums ievērojami uzlabos gan patērētāja, gan uzņēmēja pieredzi, ko arī apliecina augošā interese par šo maksājumu rīku.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!