Blockchain tehnoloģija apstrādā transakcijas desmit reizes ātrāk par Visa

Blockchain tehnoloģija apstrādā transakcijas desmit reizes ātrāk par Visa

Red Belly Blockchain, Austrālijas Sidnejas universitātē izstrādāta Blockchain tehnoloģija, spēj apstrādāt transakcijas desmit reizes ātrāk, nekā maksājumu sistēma Visa.

Par nodomu izstrādāt revolucionāru blockchain tehnoloģiju, kura mainīs globālo ekonomiku, Sidnejas universitātes amatpersonas paziņoja vēl šā gada jūlijā. Atbilstīgi pētnieku grupas vadītāja Vincenta Gramoli vārdiem, trīs mēnešu laikā ir gūti panākumi, kas pārsniedz visas sākotnējās cerības.

„Mūsu pēdējie izmēģinājumi rāda, ka Red Belly Blockchain var apstrādāt vairāk par 660 000 transakciju sekundē, izmantojot 300 datorus vienā datu centrā. Tas ir būtisks progress, salīdzinot ar iepriekšējo labāko rezultātu – vairāk par 440 000 transakciju uz 100 mašīnām.

Salīdzinājumam – sistēmas Visa maksimālā jauda ir ap 56 000 transakciju sekundē, bet Bitcoin tīkls var veikt tikai aptuveni septiņas transakcijas sekundē,” paskaidrojis zinātnieks.

Sistēma Red Belly Blockchain, kura pastāv kā slēgtā, tā atvērtā formātā, tika testēta 14 pasaules valstīs, tostarp Austrālijā, ASV, Kanādā, Lielbritānijā, Vācijā, Brazīlijā, Japānā, Indijā, Dienvidkorejā un Singapūrā. Katrā no izmēģinājumiem tika izmantoti pa desmit datoriem.

„Rezultāti apstiprina, ka mūsu blockchain pat situācijā, kad datori ir izvietoti dažādās pasaules valstīs, sasniedzis daudz lielāku ražīgumu, nekā citas šobrīd pastāvošās tehnoloģijas, kuras izmanto finanšu institūti, tajā skaitā Visa,” paziņojis Gramoli. Izstrādātāju nākošais mērķis ir padarīt Red Belly Blockchain pieejamu ikvienam interneta lietotājam, vēsta ZDNet.

Ir vērts piebilst, ka nupat Mastercard paziņoja, ka gatavojas palais pārrobežu maksājumu sistēmu, balstītu uz blockchain. Ka uzskata kompānijas, tas ļaus bankām – Mastercard partnerēm ievērojami palielināt maksājumu apstrādes ātrumu.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!