TV kanāli pārtop lietotnēs

TV kanāli pārtop lietotnēs

Jaunie TV skatīšanās piedāvājumi no līdzšinējiem atšķiras ar to, ka tie parastos TV kanālus vai kanālu pakas faktiski pārtaisa par kaut ko līdzīgu mobilo telefonu un datoru lietotnēm (apps), kas kā simbols vai ikona mājo uz attiecīgās ierīces ekrāna. 

Visos jaunajos risinājumos TV u. c. videosaturu var skatīties ne tikai televizorā, bet arī citās ierīcēs – planšetdatoros, uz datoru ekrāniem, pat mobilajos tālruņos, ja lietotājs samierinās ar nelielo ekrānu. Jaunums ir tas, ka šie satura piegādes veidi faktiski parastos televizorus padara par lieliem viedtālruņiem, kur var nospiest ikonu un baudīt vajadzīgo lietotni. 

LMT straume un LMT topošā viedtelevīzija, kā arī Tele2 atvērtā TV darbosies mobilā interneta vidē, savukārt Lattelecom TV un videosatura platforma Shortcut ir lietojama gan fiksētā, gan mobilā interneta vidē, cik saprotams, neatkarīgi no interneta pakalpojumu sniedzēja.

Jaunās TV – nesasniegtām auditorijām

Latvijā joprojām ir cilvēki un mājsaimniecības, kam nav pieejams kvalitatīvs fiksētā tīkla internets un (vai) kur TV piedāvājums ir sadrumstalots starp daudziem maziem vietējiem kabeļtelevīzijas operatoriem. Tā ir potenciālā jauno TV auditorija, kas iekļauj ne tikai lauku rajonu, iespējams, mazturīgākus, iedzīvotājus, bet arī vidusšķiru un pārtikušas ģimenes, kas dzīvo savrupmājās un individuālā pieslēguma dārdzības dēļ nevar atļauties saņemt optiskā interneta pakalpojumus. Bieži šādi TV skatītāji ir uzlikuši satelīttelevīzijas uztvērējus. LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis skaidro, ka uzņēmuma 4G mobilā interneta tīkla pārklājums rada iespēju piedāvāt interaktīvu TV šai līdz šim vāji apkalpotajai auditorijai.

Televizors vienkārši tiek pārtaisīts par 40 collu viedtālruni

Kapitāls novēroja, ka vasaras beigās vēl testēšanas stadijā esošā LMT viedtelevīzija un arī pārējie jaunie piedāvājumi tiešām darbojās līdzīgi viedtālruņa darbības modelim, nevis līdzšinējam TV un videosatura piegādes modelim. Vairumā gadījumu skatītājam nav jābūt kādam no t. s. smart TV televizoru modeļiem – televizoriem ar iebūvētām lietotnēm, kā videokrātuvi YouTube vai izklaides kanālu Netflix u. c. Televizors vienkārši tiek pārtaisīts par 40 collu viedtālruni – tāpat kā televizoru izmantojot par datora displeju vai spēļu konsoles ekrānu.

Vajadzīgi uztveršanas rīki

LMT TV pakalpojumam testa versijā izmanto Google izstrādātu rīku, kas faktiski kā mazs specializēts dators pārvērš televizoru par savu ekrānu, uz kura parādās satura u. c. funkciju izvēlnes. Ja vēlas skatīties noteiktu saturu, to ar televizora pulti vai pat ar mobilo tālruni var izvēlēties un iedarbināt. Tā vismaz bija testa versijā, ko varēja apskatīt LMT galvenā biroja telpās. LMT lietotāji ar lietotni Straume jau ilgāku laiku var skatīties sporta sacīkšu un dažādu citu pasākumu tiešraides, ko translē LMT operatori, kas atrodas notikuma vietā. Vēlāk šīs videostraumes tiek arhivētas un tās var noskatīties internetā skatītājam izdevīgā laikā. 

Lai skatītos Tele2 TV piedāvājumu, ir vajadzīga ierīce Chromecast, ko pieslēdz, cik saprotams, starp tālruni vai 4G interneta bāzes staciju un televizoru. Tad televizorā (tāpat kā viedtālrunī) sāk darboties Atvērtajā TV iekļautās lietotnes, to vidū zviedru Modern Times Group (MTG) satura skatīšanās lietotne Viaplay. Papildus Viaplay Tele2 atvērtās TV lietotājiem ir pieejama arī lietotne Megogo ar plašu TV kanālu un filmu izvēli, Latvijas TV videosatura lietotne Replay un Tele2 pašu veidotā videosatura lietotne Play2, kas ir tapusi sadarbībā ar Acme Film. Ir jāpiebilst, ka straumētāja instalēšanas un lietošanas instrukcija ir samērā sarežģīta un šķietami piņķerīga. 

Shortcut datoros, tālruņos un planšetdatoros darbojas kā lietotne, bet televizoros to redz caur Apple TV ierīci. Drīzumā, kā informē Lattelecom, to varēs lejuplādēt kā smart TV lietotni un izmantot arī ar ierīcēm Chromecast – apmēram tādām pašām kā Tele2 straumētājs. Pagaidām Shortcut televizoros piedāvā tikai Lattelecom sortimenta TV kanālus, savukārt lietotnē tiek piedāvātas vairākas izklaides paketes. 

Gan Shortcut, gan Tele2 piedāvājums pēc testēšanas un sākuma atlaidēm ir par maksu starp 4,99 un 10 eiro mēnesī atkarībā no izvēlētās programmu paketes vai pakešu kombinācijas. Par parasto Lattelecom optiskā interneta pieslēgumu ar 250 megabitu sekundē ātrumu un paplašinātu interaktīvās TV paketi sanāk maksāt ap 39 eiro mēnesī. Izvēloties mobilo operatoru piedāvājumu, ir jāmaksā arī par 4G abonementu.

TV saturs cīnās par visiem ekrāniem

Ko tas viss nozīmē? Mobilo sakaru operatori cenšas iekarot lielos ekrānus un pēc mobilo lietotņu modeļa virkni satura skatīšanās pakešu izvietot uz mājas televizoriem, savukārt klasiskie interaktīvās un kabeļtelevīzijas pakalpojumu sniedzēji ar Lattelecom priekšgalā cenšas iekarot mazos ekrānus – planšetdatorus, datorus (kuriem parasti nav 42 collu displeju) un pat mobilos tālruņus. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!