Rīt vakariņas izdrukāsim vai iesim uz molekulāru restorānu?

Rīt vakariņas izdrukāsim vai iesim uz molekulāru restorānu?

Pēdējos gados parādās arvien vairāk iespēju būtiski mainīt pašu ēdienu, ko paši liekam sev priekšā vai ko pasniedz citi. Ēdiena gatavošanā – smalkos vārdos to sauc par kulināriju – ir sākušas ienākt informācijas un augstās tehnoloģijas, kā arī nanotehnoloģijas un ķīmijas zinātne, piemēram, vesels samērā jauns kulinārijas lauciņš ir pārtikas t. s. trīsdimensionālā (3D) izdrukāšana. Tāpat kā industriālie vai hobija līmeņa 3D printeri spēj veidot priekšmetus no plastmasas u. c. vielām, 3D pārtikas printeri no dažādiem pārtikas biezeņiem var veidot maltītes, kas izskatās gandrīz pēc jebkura ēdiena vai pat priekšmeta, piemēram, samaļot attiecīgo gaļu biezenī, ir iespējams izprintēt karbonādi. Var vaicāt, kādēļ tas ir jādara – karbonādi var nopirkt. Taču ne visi īstu karbonādi drīkst ēst.

Karbonādes no printera – veciem cilvēkiem un slimniekiem

Ir daudzi veci cilvēki vai slimnieki, kuriem dažādu iemeslu dēļ nav iespējas sakošļāt parastu gaļu u. c. cietus ēdienus. Šos cilvēkus baro ar biezeņiem, kuri ne pēc kā neizskatās. Tā vietā ar 3D printeri, izmantojot attiecīgus biezeņus, var uztaisīt vizuāli īstu maltīti: brūni sārtu apceptu karbonādi, pāris ēdamkarošu zaļu zirņu, blakus burkānu šķēlītes un vārītus sagrieztus kartupeļus. Acij tas ir daudz tīkamāks skats nekā putras bļoda ar biezeni vai biezeņu sajaukumu. Kā raksta internetā par t. s. 3D kulināriju, pasaulē šādas printera veidotas maltītes vietām jau pasniedz veco ļaužu mītnēs. 

Pārtikai īpaši pielāgotos 3D printerus izmanto arī kulinārijas un konditorejas preču ražošanai. Printeris ar milzu precizitāti var izdrukāt dažādus konditorejas izstrādājumus, cukura un šokolādes skulptūras, kas ir liekamas uz banketa galdiem un vēlāk sadalāmas un apēdamas. 

Parastā konfekšu veikalā izvēle bieži ir ļoti liela, bet varbūt sortimentā nav iekļautas tieši tās konfekšu kombinācijas vai receptūras, kuras pircējs vēlētos nopirkt sev vai dāvināšanai. Ar 3D pārtikas printeri ir iespējams pagatavot precīzi to, ko vēlas, pat atnesot digitālu programmu (recepti) zibatmiņā. Tā vietā, lai pirktu kādu no standartkārbām, printeris konfekšu kārbu piepilda ar līdzīgu skaitu konfekšu, kas ir pagatavotas no trīs šokolādes rūgtuma vai salduma un krāsas kombinācijām, kas ir radītas tieši konkrētai dāvanai. Un uz katras konfektes – konditora zeltā greznojas uzraksts Anna: 10 gadi mūsu uzņēmumā vai kas tml.

Izdrukā dāvanu konfekšu kārbu pats

Protams, šādas dāvanas radīšanai ir vajadzīgs konfekšu veikals ar printeri, un šādi printeri pēdējos gados ir sākuši parādīties. Tie pārsvarā nav īpaši lēti un katram pielāgotas, personalizētas konfekšu kārbas izdruka ir laikietilpīgs un, iespējams, dārgs process. To darot vecmodīgi, pietika izvēlēties tīkamu, bet ne ideālu konfekšu asorti un samaksāt – pāris minūšu. Lielākas asorti kārbas izdrukai varētu būt nepieciešams daudz vairāk laika, taču, tāpat kā ar citām 3D printēšanas tehnoloģijām, ir iespējams to pasūtīt internetā un saņemt otrā dienā ar kurjeru – vienalga, vai tā ir konfekšu kārba vai 3D printēti apavi. 

Pārtikai īpaši pielāgotos 3D printerus izmanto arī kulinārijas un konditorejas preču ražošanai

Šādu pakalpojumu ir sākusi piedāvāt britu kompānija Magic Candy Factory, kas piedāvā lietotni (app), ar kuru želejveida konfektes dažādās formās un ar dažādiem uzrakstiem katrs pats var uzzīmēt un pasūtīt ar piegādi sev vai citiem. Piegāde ir iespējama visā Eiropā. Magic Candy Factory printeri ir uzstādīti arī vairākos saldumu veikalos Lielbritānijā, kur konfektes var izstrādāt, izprintēt un saņemt uz vietas. 

3D printeri, vienalga, vai strādājot ar kakao, cukura vai citu pārtikas produktu biezeņiem, savus izstrādājumus drukā pa plāniem slāņiem vai piciņām. Printeri var pat atdarināt smalku rokrakstu vai veidot formas, kuras diez vai kāds ar roku uzdrošinātos taisīt to sarežģītības dēļ, piemēram, cukura miera balodīšus, kur ir redzama katra spalviņa. 

Pasaulē printera veidotas maltītes vietām jau pasniedz

Tomēr augsto tehnoloģiju kulinārija spēj strādāt ar vēl sīkākām izejvielām un detaļām. Runa ir par nanokulināriju – par sīkāku pārtikas struktūru un sastāvdaļu veidošanu un pārveidošanu dažādu nolūku dēļ. Tie var būt kādas garšas intensifikācijai vai mīkstināšanai, tie var izmainīt pārtikas sīkdaļas, lai tā ir vieglāk sagremojama. T. s. nanokulinārijā tiek pētīts arī tas, kā labāk veidojas un kopā turas dažādas emulsijas un saputojumi. Ja kāds uzskata, ka nav ēdis emulsiju… majonēze, bieži lietota pārtikas viela, no ķīmijas zinātnes viedokļa nav nekas cits kā emulsija.

Molekulārā gastronomija – neiespējamā ēdiena darbnīca

No nanokulinārijas ir tikai viens solis līdz t. s. molekulārajai gastronomijai, kurā lieto šķietami eksotiskas ķīmijas paņēmienus, lai radītu neiespējamu ēdienu – kaviāru no medus, olīvu eļļu kā putas, šķidrinātu zirņu bumbas, dažādas nestandarta garšu želejas u. tml. Tehnoloģijas, ar kurām var radīt dažādu pārtikas produktu lodītes, padara iespējamu to pildīšanu ar visvisādām garšām, kas mutē eksplodē dažādās kombinācijās vai rada pārsteidzoša izskata ēdienu – caurspīdīgu pastu ravioli u. tml.

Interneta pārskatos par molekulāro gastronomiju ir teikts, ka dažus šis jēdziens pats par sevi atbiedē, jo cilvēki iedomājas, ka tas viss ir saistīts ar ķīmiju sliktākajā nozīmē. Patiesībā molekulārās gastronomijas pavāri izmanto tikai dabiskas izejvielas, taču tās apstrādā ar dažādiem ķīmijas laboratorijās izstrādātiem paņēmieniem – šķidrumu sarecināšanu lodēs, nestandarta, bet dabisku vielu pārvēršanu putās vai želejā, pārtikas vielu cepšanu ļoti augstā temperatūrā vai sasaldēšanu ar šķidro slāpekli u. tml. 

Molekulāro gastronomiju pārsvarā var baudīt restorānos, parasti ārzemēs, taču arī Latvijas restorānos, spriežot pēc recenzijām un atsauksmēm, vietām tiek lietoti molekulārie paņēmieni. Vienīgais restorāns, kas ir viegli atrodams internetā, jo sevi afišē kā specializējušos molekulārajā gastronomijā, ir Karmas omes foodzone Bauskā. 

Savukārt, ja kāds mājas virtuvē vēlas nodarboties ar molekulāro putošanu, pārvēršanu želejā, saldēšanu, zemeņu spageti taisīšanu u. tml., visu nepieciešamo aparatūru un izejvielas var nopirkt internetā, taču tas nav lēts prieks un hobijs, tāpat kā 3D pārtikas printēšana. Tas, ka kaut kas tāds ir izdarāms un tehnoloģijas ir pieejamas, nebūt nenozīmē, ka visiem ir jāskrien ar to nodarboties. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!