IT komplekts Latvijas uzņēmējam

IT komplekts Latvijas uzņēmējam

Pasaules Bankas speciālistu analīzes dati liecina, ka tiem uzņēmumiem, kuri savā darbā izmanto IT risinājumus, rentabilitāte esot vismaz par 10 % augstāka nekā tiem, kuri iztiek bez jaunajām tehnoloģijām. Speciālisti uzskata, ka, ieviešot IT risinājumus, Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi savu produktivitāti varētu palielināt par trešdaļu. 

Tāda ir teorija. Praksē vis tik gludi neveicas, kaut gan Latvijas komersantiem piedāvāto IT risinājumu komplekti pārsvarā ir gan mūsdienīgi, gan universāli, gan ar pietiekami augstu drošības pakāpi. 

Atbilstīgi kompānijas KANTAR TNS datiem, kas ir iegūti, aptaujājot Latvijā reģistrētus uzņēmumus, kuru apgrozījums ir mazāks par 3 miljoniem eiro gadā un kuros strādā ne vairāk par 50 darbiniekiem, 74 % no tiem nav pārliecības par IT risinājumu ietekmi uz uzņēmumu konkurētspēju, bet gandrīz divas trešdaļas (64 %) mazo uzņēmumu IT risinājumus uzskata par uzņēmuma biznesam nenozīmīgiem. Tikai 27 % šīs grupas uzņēmēju IT risinājumus uzskata pat uzņēmuma konkurētspējas balstu. Vienlaikus 74 % uzņēmēju atzīst, ka IT drošība uzņēmumā ir svarīga. Vai paradokss? Diezin vai. Šķiet, mazo uzņēmēju viedoklis īsti nespēj turēt līdzi IT nozares straujajai attīstībai, tāpēc, piemēram, atzīstot IT drošības nozīmi, uzņēmēji prātā patur tās otru pusi – jebkura drošība maksā naudu, bieži vien – itin solīdas summas, ko neliels uzņēmums (neliela komersanta ieskatā) nemaz nevar atļauties.

Ieviešot IT risinājumus, Latvijas mazie un vidējie uzņēmumi  savu produktivitāti  varētu palielināt par trešdaļu

Tomēr pat vienkārši IT risinājumi ļauj būtiski palielināt klientu zvanu skaitu, efektivizēt reklāmas budžetu, ietaupīt ūdens u. c. veidu resursus, dokumentu apriti organizēt elektroniski, paātrināt norēķinus un… vārdu sakot, ietaupīt gan laiku, gan finanses, kuras, pareizi organizējot biznesu, ātri kompensēs par IT risinājumiem iztērētos līdzekļus. 

Katram, kas pēc ilgākas vai īsākas svārstīšanās un naudas rēķināšanas tomēr ir izlēmis ieguldīt mūsdienīgā IT sistēmā, ir jāzina – nav viena, universāla risinājuma visiem uzņēmumiem. Arī piedāvājumi, kas ir atrodami Latvijas tirgū, tiek maksimāli individualizēti.

Viens no Latvijas tirgū visvairāk pieredzējušajiem IT pakalpojumu sniedzējiem HORTUS Digital saviem klientiem piedāvā pavisam jaunu uzņēmuma resursu plānošanas (Enterprise Resource Planning – ERP) risinājumu klāstu QuickStart. Tie ir gatavi, nozarēm piemēroti risinājumi, kuru pamatā ir plaši pazīstamā Microsoft platforma Dynamics NAV. QuickStart metodoloģija ļauj ieviest šo sistēmu 2–3 nedēļu laikā, turklāt ietaupot līdz 80 % ieviešanas izmaksu. QuickStart risinājumi tiek piedāvāti nomātu IT servisu veidā. Tas nozīmē, ka uzņēmumam nav nepieciešama nedz pašam sava IT infrastruktūra, nedz īpaši 

Izstrāde kognitīvajam biznesam nozīmē paātrinātu darbu ar informāciju, izmantojot kognitīvo skaitļošanu

speciālisti, kas uztur šo sarežģīto sistēmu, – tā atrodas mākonī, un darbinieki to var lietot no jebkuras iekārtas 24 stundas diennaktī. Ikmēneša maksa ir proporcionāla sistēmas lietotāju skaitam. Jebkurā laikā sistēmai var pievienot jaunus lietotājus un nepieciešamības gadījumā arī atvienot no tās. 

Bez šaubām, savas odziņas ir arī citiem uzņēmumiem, kas piedāvā gatavus IT risinājumus. SIA Solcraft saviem klientiem piedāvā „precīzi izstrādātus risinājumus jebkurai nozarei, ņemot vērā to specifiku” – ieskaitot tirdzniecību, ražošanu, lauksaimniecību, pakalpojumu sfēru, budžeta finansējumu, pašvaldības, holdingu pārvaldi u. c. Firma piedāvā arī demo versiju un TeamViewer iespējas. 

Savukārt SIA NPD IT piedāvājumu balsta uz nestandarta risinājumiem un savu speciālistu augsto kvalifikāciju un radošumu. Šis uzņēmums papildus standarta paketei piedāvā arī sava produkta apdrošināšanu. 

Ja jūs meklējat rēķinu vadības, satura vadības vai informācijas sistēmu, iespējams, optimāls izrādīsies SIA IT līderis piedāvājums: ar šā uzņēmuma palīdzību jūs, uzņēmuma vadītājs, pašnodarbinātā vai atbildīgā persona, iegūsiet sistēmu, kas palīdzēs sagatavot finanšu dokumentus, bez IT speciālistu palīdzības organizēt savas mājaslapas saturu, sakārtot uzņēmuma informācijas plūsmas. 

Uzņēmums Hoist Group specializējas Wi-Fi un IT risinājumos viesnīcām un konferenču centriem, bet SIA Molssoft Latvija strādā gan ar atvērtā koda, gan Microsoft tehnoloģijām un izstrādā mobilās lietotnes jeb lietojumprogrammas mobilajiem tālruņiem. 

Ja jūsu vīzija ir plaša un ar grandiozu attīstības telpu, iespējams, jūs ieinteresēs SIA IBM Latvija izstrāde kognitīvajam biznesam – tā nozīmē paātrinātu darbu ar informāciju, izmantojot kognitīvo skaitļošanu, datu un lietojumprogrammu piemērošanu īstajā vietā un īstajā laikā. IBM Latvija māca veidot un pārvaldīt hibrīdos mākoņus, integrēt mobilos pakalpojumus, izmantot datu analītiku un veikt prognozējamas darbības. Jā, hibrīdais mākonis ir integrēts mākoņpakalpojums, kas aptver gan privātos, gan publiskos mākoņus, lai vienā organizācijā veiktu noteiktas funkcijas.

Savukārt SIA ITEKO piedāvātā ERP sistēma ļauj pilnīgi automatizēt uzņēmuma darbību, veicina vadības efektivitātes paaugstināšanu, peļņas palielinājumu, arī atrisina virkni citu stratēģisku un ikdienišķu uzdevumu. Tā ir kompleksa vadības sistēma, kas vienotā vidē saista visus komercsabiedrības resursus.  

Šajā materiālā esam aplūkojuši tikai pavisam nelielu daļu no Latvijas uzņēmumiem pieejamajiem gatavajiem IT risinājumiem, turklāt piedāvājums šajā nozarē ir tik dinamisks, ka jebkurš materiāls riskē kļūt novecojis vēl pirms tā publicēšanas.

Tāpēc noslēgumā vēl tikai daži vārdi tiem uzņēmējiem, kas pret sarežģītām lietām ir raduši izturēties ar zināmu devu skepses. Viņiem, aplūkojot visu plašo, uz mākoņpakalpojumiem attiecināmo IT risinājumu klāstu, ir ieteicams izstrādāt pašiem savu vērtēšanas algoritmu. 

Vispirms jums noteikti ir jātiek skaidrībā, ko jūs vēlaties izdarīt un ko vēlaties sasniegt. Vai tas ir apgrozījuma palielinājums vai klientu loka paplašināšana, varbūt jūs vēlaties sākt vai attīstīt eksportu, varbūt jūsu ambīcijas apmierinās tikai līdera loma nozarē? Katram no šiem mērķiem būs cits IT risinājums. 

Hibrīdais mākonis ir integrēts mākoņpakalpojums, kas aptver gan privātos, gan publiskos mākoņus

Jums ir jāatsakās no aizspriedumiem pret mākoņdatošanu: tieši mākoņpakalpojumi jūs padarīs mobilus un labāk aizsargātus, piemēram, mainot lokācijas vietu vai atverot jaunas filiāles, jums pat pašā pārcelšanās karstumā nebūs problēmu piekļūt uzņēmuma datiem no jebkuras vietas visā plašajā pasaulē, turklāt tieši jūs būsiet tas, kas uzņēmuma mākonim varēs pieslēgt vai no tā atslēgt jebkuru personu. 

Mākonis ir drošāks nekā jebkurš serveris – pat pazaudējot ierīci, jūs nepazaudēsiet datus: tie joprojām būs tur, kur jūs tos atstājāt, un jūs tiem varēsiet piekļūt ar jebkuru citu ierīci. 

Un tad jūs varat ķerties pie investīciju rēķināšanas. Ja jūs pats vēlēsieties iegādāties un uzbūvēt visu, kas attiecas uz IT risinājumiem, tas, bez šaubām, ir nopietns lēmums, kam būs nepieciešami gan lieli finanšu ieguldījumi, gan jaunas – un labi apmaksātas! – darba vietas, gan licenču iegāde, gan visas šīs saimniecības apkalpošana. Tomēr allaž paliek jautājums: kāpēc gan tas ir jādara man pašam, ja ir pieejami gatavi – pārbaudīti un lētāki – risinājumi? Izmantojot mākoņpakalpojumus, uzņēmumam nav jāiegādājas dārgas un modernas tehnoloģijas. Viss, kas jums ir nepieciešams, ir drošs un stabils pieslēgums internetam. 

Par pārējo parūpēsies IT pakalpojumu sniedzējs. 

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!