Dokobit kļūst par pirmo uzņēmumu Baltijas valstīs, kas piedāvā kvalificētu e-paraksta validācijas pakalpojumu

Dokobit kļūst par pirmo uzņēmumu Baltijas valstīs, kas piedāvā kvalificētu e-paraksta validācijas pakalpojumu

Elektroniskās parakstīšanās pakalpojuma nodrošinātājs Dokobit kļuvis par pirmo uzņēmumu Baltijas valstīs, kas piedāvā kvalificētu e-paraksta validācijas pakalpojumu. Tas ļaus uzņēmumiem un fiziskām personām pārliecināties, ka citu pušu e-paraksti un elektroniskie zīmogi ir derīgi no parakstīšanas līdz validēšanas brīdim.

Saskaņā ar eIDAS regulu validācija ir papildu pakalpojums e-parakstiem un elektroniskajiem zīmogiem. Izmantojot šo pakalpojumu, iespējams noteikt, vai e-paraksts un e-zīmogs bijis derīgs no to izveides brīža līdz validēšanas brīdim. Validācija nepieciešama, lai pārbaudītu e-paraksta vai e-zīmoga dokumentu integritāti un derīgumu. 

E-paraksti un e-zīmogi var būt nederīgi vai laika gaitā zaudēt savu derīgumu vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, ja kvalificēts sertifikāts parakstīšanas vai apzīmogošanas brīdī bijis atsaukts vai beidzies tā derīguma termiņš, paraksts vai zīmogs ir izsniegts ar nekvalificētu sertifikātu, dokumentam pievienots nekvalificēts laika zīmogs, dokuments mainīts pēc tā parakstīšanas vai apzīmogošanas utml. Dokobit izgājis neatkarīgu audita procesu un saņēmis kvalificēta uzticamības pakalpojumu sniedzēja statusu, tāpēc tagad drīkst validēt e-parakstu un e-zīmogu derīgumu.

Dokobit pārstāvis Latvijā Ilmārs Arsenovičs norāda, ka -

e-parakstu izmantošana Eiropā kļūst aizvien populārāka, tāpēc arī validācija kļūst pieprasītāka, jo elektroniski parakstītos un elektroniski apzīmogotos dokumentus ir jāpārbauda.

Ja tas netiek izdarīts, tad parakstītā dokumenta saņēmējs nevar būt drošs, ka e-paraksti un e-zīmogi ir derīgi. 

Izmantojot validācijas pakalpojumu,  iespējams izvēlēties dažādus validācijas atbildības līmeņus. Atbildības līmenis nosaka atbildības apjomu, ko uzņemas Dokobit. Dokumentiem, kuros fiksēti darījumi vērtībā līdz 100 eiro, ieteicams izmantot pamata atbildības validāciju. Pamata atbildība ir piemērota, ja pietiek ar minimālu pārliecību par e-parakstu un e-zīmogu pareizību. Dokumentiem, kuros fiksēts darījums līdz 10 000 eiro, ieteicams veikt palielinātas atbildības validāciju, kas piemērotāka gadījumos, kad dokumentos ir vienošanās par lielāku summu. Ja darījuma summa pārsniedz 10 000 eiro, iespējams vienoties un saņemt augstākā līmeņa Dokobit atbildības garantiju.

Saistītie raksti


Kontakti

Saziņai:
23300113
Adrese:
Daugavas iela 38-3, Mārupe, LV-2167
Ikmēneša labāko ziņu apkopojums e-pastā:
Seko!